JÓL JÖVEDELMEZŐ INTERNETES TÁVMUNKÁK ÉS SZTÁROK,HÍREK!!

JÓL JÖVEDELMEZŐ INTERNETES TÁVMUNKÁK,SZTÁROK,HÍREK

 

 

 

 

 

Milyen a világ legjobb állása 2013-ban?

 

 

 
 
 

Neked milyen álmaid állása? Ha már gondolkoztál ezen a kérdésen, akkor itt van pár amit meg is valósítottak. Minden adott ami kell, érdekes emberek, az álomszerű környezet, és természetesen a hozzá járó álomfizetés!

Milyen is az?

Próbáld meg elképzelni milyen lehet álmaid állása, hunyd le a szemed és képzeld magad elé! Egzotikus környezet, gyönyörű tengerpart, nyüzsgő nagyváros a szubkultúrák tárháza? Megvan? Akkor szerintem valami hasonló kép lebeghet lelki szemeid előtt! A legjobb munka az, amit az ember nem csak elvégez, és a nap végén veszi a kalapját, hanem amit élvezni is tud, mivel az állása mindenkinek fontos szerepet játszik az életében, hiszen életünk harmadát a munkahelyünkön töltjük.. Ezzel viszont ha jól gondolom kevesebben vannak így mint szeretnének. Azonban annak akinek ez megadatik annak az állása nem csupán a pénzkeresésről szól, hanem egyfajta fizetett szórakozás. De lássuk a lényeget, hogy ez alatt mit is kell érteni.

Az “év állása” 2009

Gondolom, van még, akinek rémlik Ben Southall neve. Ha mégsem, akkor talán emlékszünk még, hogy 2009-ben volt egy álláshirdetés, ami a világ legjobb állása néven futott, mégpedig Ausztráliában. A feladat nem más volt, mint a sziget felfedezése: megkeresni a legszebb helyeket, kipróbálni mindent, amit a sziget csak adhat az embernek, majd ezután leírni a tapasztalatait és élményeit egy blogban. Ben Southall volt az az angol fiatalember, aki anno elnyerte az “év állását”. Ő volt az, aki álom fizetésért (110.000 $-ért) egy álomszép villában, egy gyönyörű Ausztrália melletti szigeten végezte a hat hónapos munkáját.

A második kör

Ennek folytatásaként idén, négy évvel az előző kezdeményezés után, megjött a folytatás.

A Turizmus Ausztrália elindította a 2013 “legjobb munkahely a világon” kampányát, amelyben 18-30 év közötti jelentkezőket kerestek, akik hat hónapig töltik be munkakörüket. A “legjobb munkahely a világon” akció által meghirdetett hat pozíció közül mind igen vonzó lehet.

Íme, a – reklámkampány keretében meghirdetett- világ hat legjobb állása:

Hangulatfelelős (Fő Mókamester):

- Vegyél részt fesztiválokon, különböző eseményeken

- Twittelj, blogolj gondolataidról, élményeidről

- Legyél Sydney középpontjában

Outback Kalandora:

- Kalandozz Ausztrália északi részén az Outback területen

- Ismerkedj a helyiekkel

- Fedezz fel Izgalmas helyeket, kalandokat

Park Őr:

- Folyamatosan ellenőrizd a víz hőmérsékletét

- Őrizd a partot

- Csak lábnyomot hagyj magad után

Vadon Gondnoka:

- Kelj a kengurukkal

- Ússz a delfinekkel és az oroszlánfókákkal

- Fedezd fel a Kenguruk szigetét

Életmód Fotós:

- Tapasztald meg a rejtett titkokat és ossz meg új irányzatokat

- Készíts képeket az államról és a városról

- Találkozz helyi tervezőkkel, művészekkel

 

Ízek Mestere:

- Edd magad keresztül az államon

- Találd meg a legjobb ételeket, italokat

- Rántsd le a leplet a legjobb bárokról és éttermekről

-P.G.-

Milyen a világ legjobb állása 2013-ban?

 

 

Már azt is mérik, mennyi időt töltenek az alkalmazottak a mosdóban

Heves ellenkezést váltott ki Norvégiában egy munkahelyi mosdószünet-figyelő rendszer, amely a mellékhelyiségekben naponta 8 percnél többet időző beosztottakról riasztást küld főnökeiknek.

A regulát a DNB biztosító vezette be telefonos hívásközpontjában. A 8 perces napi kvótaszigort az alkalmazottak érdekképviseleti szervei a emberi jogok megsértésének bélyegezték és elfogadhatatlannak mondják.

A vállalat közölte, hogy az újítással nem méricskélni akarják, hogy egyes dolgozók mennyi időt töltenek a mellékhelyiségekben, hanem a betelefonáló ügyfelek maradéktalan kiszolgálását biztosítani. A cég ugyanakkor hozzátette, hogy felülvizsgálja új politikáját.

Norvégiában nem ez az első ilyen munkahelyi harc. Korábban egy másik vállalat toalettnaplót vezetett be, amelybe pontosan vezetniük kellett az alkalmazottaknak mellékhelyiségi dolgaik időhosszát. Egy harmadik cég elektronikus vécékulcskártyával látta el dolgozóit, hogy pontosan nyomon követhesse a kieső munkaidőt - emlékeztetett a The Daily Telegraph című brit lap.

              

 

           
   
 

 

 

 

A legédesebb állás: világkörüli csokikóstoló

 

Rengeteget utazik és csokoládékat ízlel. Az utazásokat a munkahelye fizeti, a kóstolásért fizetést kap. A világ egyik legédesebb munkáját végzi a brit Sue Stone: nemzetközi csokoládékóstoló.

    "Mindent megér az emberek elképedt arca, amikor megkérdik tőlem, hogy mivel keresem a kenyerem, én meg megmondom" - idézte a Stone-t a brit Metro újság.
    A tetemes kalóriabevitel ellenére a csokikóstoló nő nem kövér, mivel a cég fejlesztési menedzsereként elég bokrosak teendői és sok gyaloglással járnak: minden nap kilométereket kutyagol a hatalmas üzemekben, ráadásul az év csokicsúcsszezonjaiban - például karácsony előtt - a cég minden embere részt vesz a kiszállításokban és a rakodásban.

    Sue Stone 27 éve járja a világot, hogy új és új ízeket fedezzen fel a Thornton cég számára. Naponta átlagosan húsz csokoládéfajtát kell megízlelnie.

 

 

 

A pozitív, optimista gondolkodás a hosszú élet titka is

 



A hosszú élet egyik titka az optimista hozzáállás. A belső motiváltság a pozitív világszemléletre döntően befolyásolja, hogy milyen minőségben éljük napjainkat. Az optimista szemléletű, boldogabb emberek egészségesebbek és tovább élnek, mint borúlátó embertársaik - ezt már kutatók állapították meg.

Akkor gondolkodom pozitívan, ha optimistán állok az életemet érintő kérdésekhez, számba veszem, hogy vannak kockázatok, és igyekszem úgy élni, hogy megelőzzem a bajt. A pesszimista gondolkodásmód több más rizikófaktor mellett növeli például a szívinfarktus kockázatát.

Mire hat ki az optimizmus?

Először is az optimista hozzáállás hat arra, hogy hogyan küzdünk meg a problémáinkkal. Akinek jó kedve van és derű veszi körül, az fokozottabban figyel a világ eseményeire, minek köszönhetően a probléma megoldásához szükséges összetevőkre is hatékonyabban tud összepontosítani. Pozitív hangulatban könnyebben hozunk döntéseket is, védelmezzük magunkat a depresszió ellen, életterveket állítunk fel, amikről tudjuk, hogy meg fogjuk valósítani.

Az optimista hozzáálláson túl fontos, hogy társas környezetben éljünk: a társak támogatása semlegesíti a negatív érzéseinket, könnyebben dolgozzuk fel a stresszt, könnyebben gyógyulunk fel a betegségekből, míg a magányban hajlamosabbak vagyunk egészségünket károsító magatartást felvenni.

Az egészségmegőrzés szempontjából fontos az ún. jövőorientáltság is - ez egy olyan beállítódás, amikor számolunk a jövővel, észleljük a kockázatot, és ennek érdekében a jelenben egészségesebben élünk. Vagyis a jövőorientált emberek általában nem dohányoznak, mert tudják, hogy az hosszú távon káros az egészségre, ehelyett hajlamosabbak többet sportolni és tenni azért, hogy kevesebb stresszel kelljen megbirkózniuk.

Akik nem jövőrientáltak, azok a mának élnek és általában irreálisan gondolkodnak saját magukról: őket nem érheti baj, velük nem történhet semmi rossz, ők nem kaphatnak tüdőrákot, nem lehetnek AIDS-esek a sportszerű szextől, és azt gondolják, bármikor le tudnak szokni a drogról vagy a játékszenvedélyről, azaz nem számolnak azzal sem, hogy igenis függők lettek és a függőségből való kigyógyulás nehéz. Természetesen nem görcsös odafigyelés szükségeltetik az egészséges életmódhoz, hanem tudatos beállítódás: "Tudom, hogy egy életem van, és számolva a kockázatokkal vigyázok rá."

Nem minden ember képes a pozitív hozzáállásra, ennek genetikai alapjai is vannak. Azonban az örömre és pozitív gondolkodásra való képesség fejleszthető, tanulhatjuk az optimizmust. Ehhez igénybe vehetjük saját akaratunkon túl a különféle pszichoterápiák erre kiélezett változatait. De emellett azzal az egyszerű mondattal is csiszolhatunk hozzáállásunkon, hogy: mától kezdve úgy szemlélem a világot, hogy mi a jó benne és nem azt keresem, hogy mi a rossz.

Sokat segíthet az is, ha minden nap lefekvés előtt a pozitív dolgokra koncentrálunk és leírjuk, hogy ebben a napban milyen események érintettek bennünket pozitívan. Egy pesszimista ember első este lehet, hogy üres papírral a kezében alszik el, de a következő napon már lehet, hogy lesz rajta egy feljegyzés. Ilyen apró változásokon is múlik pszichés jóllétünk.

5761_lengyak-istvan2.jpg

A hosszú élet titka: optimizmus vagy pesszimizmus?

A poharad tele van vagy félig üres? A kutatások szerint ha optimista vagy és úgy ítéled meg, hogy a poharad félig tele van, akkor hosszabb, boldogabb és kielégítőbb életre számíthatsz. Azok, akik túlnyomórészt optimisták, jobb egészségre számíthatnak, mint pesszimista társaik. Ezen kívül kisebb az esélye náluk a depressziónak, kevesebb fertőző betegséget kapnak el, erősebb az immunrendszerük, jobban reagálnak a rákkezelésre.

Az optimizmus előnyös tulajdonságai ellenére sokan mégis inkább a pesszimizmus felé hajlunk – inkább felkészülünk a legrosszabbra, ami jöhet. A pesszimizmusnak természetesen megvan a maga helye. Semmi gond nincs vele, ha valami kockázatos, bizonytalan, vagy nagy a tétje. Ha például úgy érzem, hogy valami fizikailag nincs rendben velem, akkor inkább egy pesszimista orvost akarok, mert ő alaposan megvizsgál, és megkeresi, hogy mi lehet a legrosszabb.

De ha valami komoly problémám van, akkor az utolsó lenne, hogy pesszimista orvost válasszak, akkor inkább az optimistára szavaznék. Az optimista ugyanis nem adja fel, és mindent megpróbál megtenni annak érdekében, hogy segítsen nekem. Bár bizonyos körülmények között jól jöhet a pesszimizmus, összességében a kutatások azt mutatják, hogy sokkal előnyösebb az életet „félig tele pohár” hozzáállással megközelíteni.

Tanult optimizmus című könyvében Martin Selgiman pszichológus állítja, hogy mindenki optimistább lehet, ezt is tanulni kell. Mindannyian magyarázzuk valamiképp a világot, és hajlamosak vagyunk vagy pozitívan, vagy negatívan értékelni a világot és az életünket. Három kritikus tényező szerint alakul ki az optimista vagy a pesszimista világkép: az állandóság, kiterjedtség és személyre szabottság szerint.

Állandóság: a pesszimisták a jó dolgokat csak átmenetinek látják az életben, és úgy vélik, hogy a rossz dolgok velük maradnak. Az optimisták épp az ellenkezője ennek. A rossz dolgokat látják ideiglenesnek és a jó dolgokra jellemző az állandóság. Ha egy pesszimistának van szerencséje, akkor ő valószínűleg azt mondaná: "Szerencsés napom van”. Míg az optimista azt mondja: "Szerencsés vagyok."

Kiterjedtség: a pesszimisták a negatív dolgokat általánosítják („a diéták nem működnek”), a jó dolgokat pedig csak egy helyzetből adódnak („Fogytam pár kilót, de valószínűleg visszahízom.”) Ezzel szemben az optimisták sajátosan értelmezik a kudarcokat („Kicsit kiestem a diétából, de ez csak a hétvége miatt történhetett meg.”), ha azonban jó dolgok történnek velük, akkor kiterjesztik a jelentést („Ez a diéta tényleg működik.”).

Személyre szabottság: a pesszimisták, ha a dolgok rosszra fordulnak, akkor ezt a saját személyes hibáik és hiányosságaik következményének tartják, de ha a dolgok jól mennek, akkor azt a szerencsének tulajdonítják. Ha egy optimistának mennek rosszul a dolgai, akkor azt rossz szerencsének tartják, de ha sikeresek, akkor az számukra azért van így, mert keményen megdolgoztak érte. Természetesen előfordul, hogy a kudarcért a mi hibánk, ezt fel kell ismernünk, és vállalni érte a felelősséget. De túl gyakran vagyunk negatívak, és túl kritikusan szemléljük magunkat, ha valami rossz történik.

Egy kis játékra hívunk: a következő héten, amikor valami igazán jó vagy éppen rossz történik veled, figyeld meg, hogyan magyarázod ezt. Ellenőrizd a válaszaidat a fenti három jellemző alapján. Ha következetesen pesszimistán reagálsz, gondold végig, hogy másképp nem lehet-e értelmezni a történteket – valahogy optimistábban. Ettől nemcsak jobban fogod érezni magad, de feltehetően tovább is fogsz élni.

5761_lengyak-istvan1.jpg

Kellő elhatározással és tudatossággal nekiláthatunk a változtatásnak, az alábbi algoritmus segít ennek megvalósításában.

1. Észlelem, hogy valami nincs rendben az életemmel, megérett a változásra.
2. Megfogalmazom, hogy mi nincs rendben az életemmel.
3. Elhatározom, hogy változtatok.
4. Leírom a céljaimat.
5. Elindítom a változást. Fontos, hogy ne a környezetem (házastársam, barátom, családom, munkatársam) miatt, hanem saját magamért tegyek lépéseket a változás felé. Ha a motivációm külső, azaz például azért szabadulok meg kilóimtól, hogy partnerem szépnek lásson, addig több fázisban megrekedhet a változás. Magamért kell megtennem, azért, hogy egészséges legyek és azért, hogy én érezzem magam jobban a bőrömben és ne az állandó visszaigazolást (Szép vagy!) szomjazzam.
6. Fenntartom a változást. Ez egy hosszú folyamat, melyben sokat segíthet, ha környezetem is jó szemmel nézi és támogatja a változásomat.
7. Ha a fenntartási szakaszom sikeres volt, akkor végezetül beáll a változás, szokássá válik, minőségibb életet élek.
8. A hosszú élet titka az egészség irányába mutatott tudatos döntéseken múlik, ne legyünk lusták változtatni!

Kutatás: Az optimisták élete hosszabb és egészségesebb

Az optimista szemléletű, boldogabb emberek egészségesebbek és tovább élnek, mint borúlátó embertársaik - állapították meg amerikai kutatók. A szakemberek több mint 160 olyan korábbi tanulmányból szűrték le a megszívlelendő tanulságot, amelyek a pozitív gondolkodás és az általános egészségi állapot, valamint az élettartam közötti kapcsolatot vizsgálták.

"Szinte sokkolt és határozottan meglepett, amikor megláttam az adatok közötti összefüggéseket" - hangoztatta Ed Diener, az Illinois Egyetem pszichológia professzora, aki a vizsgálatot vezette. Tapasztalatairól beszámolva elmondta: a kutatások "túlnyomó többsége azt a végeredményt húzta alá, hogy a boldogság kapcsolatban áll az egészséggel és a hosszú élettel", bár akadt néhány olyan tanulmány, amely ennek ellenkezőjét bizonyította.

Az Applied Psychology: Health and Well-Being című folyóirat keddi számában publikált cikk több hosszú távú tanulmányt, valamint tudományos kísérletekről szóló írásokat is vizsgálat alá vett. Ezek között egy ötezer egyetemista életét több mint negyven éven át figyelemmel kísérő tanulmányból kiderült ki, hogy a legpesszimistább diákok rövidebb életűnek bizonyultak. A laboratóriumi kutatások szerint a pozitív kedély csökkentette a stresszhormon szintet, viszont növelte az immunműködést és megerőltetés után segítette a szív működésének helyreállását.

Egy másik tanulmány szerint stresszes környezetben, például zsúfolt ketrecekben élő állatoknak gyengébbnek bizonyult az immunrendszere, hajlamosabbak voltak a szívbetegségekre, és rövidebb életet éltek, mint a kevésbé zsúfolt körülmények közé került társaik. Diener megjegyezte: miközben manapság elsősorban az elhízásra, a dohányzásra, a táplálkozási szokásokra és a testedzésre koncentrálunk, ha az egészségről van szó, "talán itt lenne az ideje, hogy hozzátegyük a 'légy boldog és kerüld az állandó idegeskedést és depressziót' a listához".

 

 

 

 

Így lehet pénz nélkül élni - gyakorlati példa Németországból

 

Ha egy szép napon az euró annyit sem ér majd, mint a papír, amelyre nyomtatták, Raphael Fellmert ez sem fogja izgatni: ő már ma is jól megél pénz nélkül.

A világméretű pénzügyi válság, a megtakarításokért érzett aggodalom nem foglalkoztatja a 28 éves fiatalembert. Szerinte az emberiségnek le kellene mondania a pénzről.

Konténerből élelmiszer

A Berlin melletti Kleinmachnow-ban élő Fellmer a vezetője egy pénz nélküli életet propagáló mozgalomnak, amely egyre népszerűbb. Tagjai úgynevezett konténerekből fedezik élelmiszer-szükségleteiket: szeméttároló edényekből "halásszák ki" az eldobott élelmet, elsősorban bioüzletek hulladékára utaznak. Az interneten már fórumok jöttek létre, amelyeken keresztül a résztvevők tanácsokat adnak egymásnak a "halászással" járó egészségi kockázatokról, a megfelelő védőfelszerelésről. Még recepteket is cserélnek egymás között.

Jogi szempontból az idegen kukákban való turkálás lopásnak minősülhet Németországban. Fellmer szerint viszont ő és társai "megmentik" a kidobott élelem egy részét. A romlottnak nyilvánított és megsemmisítésre ítélt élelmiszerekből nemcsak magát, de barátnőjét és öthónapos kislányát is élelmezni tudja.

Mai "zsákmányszerző" körútján Fellmer gazdag termést takarított be: zöldségfélék, joghurt, tofu, kávé. Az utóbbi még eredeti csomagolásban van. A címke tanúsága szerint csak pár nappal járt le a szavatossági ideje. "Ezt a szemétbe dobni arculcsapása azoknak az embereknek, akik naphosszat fáradoztak a kávé szüretelése, szárítása és csomagolása érdekében" - mondja Fellmer.

Egy homlokrakodó pakolja konténerébe a törvénytelenül lerakott, mintegy 26 tonnányi német hulladékot Mindszenten a szeméttelepen - MTI Fotó: Rosta Tibor

A pénz nélküli élet aktivistái egy lépéssel előtte járnak az occupy mozgalomnak. Nem érik be azzal, hogy a bankok székházai előtt táborozva tiltakozzanak a tőkés rendszer ellen. Ők bojkottálják a rendszert, mégpedig azzal, hogy lemondanak "üzemanyagáról", a pénzről. Pedig Fellmer nem szorul rá arra, hogy hulladékból éljen. Diplomás családból származik, Berlin előkelő, zöldövezeti kerületében, Zehlendorfban nőtt fel. Apja építész, anyja művészeti terapeuta. Európával foglalkozó tanulmányait a fiatalember a hágai egyetemen végezte.

Fizetés helyett inkább eszményeiért akar dolgozni. Lankadatlanul járja Németországot, előadásokat tartva sajátos életmódjáról. Autóba csak akkor ül, ha stoppol. "Nálunk a legtöbb autóban úgyis mindig csak egy ember ül" - mondja. Különc életmódjának bírálói viszont gyakran lejmolónak nevezik őt.

Megmenti a világot

Pedig nem kevesebbet akar, mint megmenteni a világot. "A tét a Föld erőforrásainak a sorsa: víz, energia, tiszta levegő. A tengereket túlhalásszák, a talajt kilúgozzák - ugyanakkor ragaszkodnak a gazdasági növekedéshez, méghozzá legalább kétszámjegyű ütemben. Holott inkább zsugorodnunk kellene. Már hétmilliárdan élünk itt, de csak ez az egy Földünk van!"

Januárban a 800 kilométerre fekvő Freiburgba utazott, hogy egy ottani Waldorf-iskola meghívására ismertesse életmódját a diákokkal. A felső tagozatos tanárok értekezlete "pedagógiai ajándéknak" minősítette Fellmer előadását. "Raphael képes volt megértetni a gyerekekkel, hogy - akár elfogadják az életvitelét, akár nem - az ember igenis élhet a maga eszményei szerint" - idézte fel a látogatást Hans Hubert Schwizler osztályfőnök.

Teljesen lemondani a német szociális ellátó rendszerről azért Fellmer sem tud. Gyermekükért érzett aggodalomból a család tagja a törvényes betegbiztosító pénztárnak. Ennek járulékát az államtól kapott családi pótlékból fizetik.

 

 

 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 60
Heti: 170
Havi: 654
Össz.: 152 608

Látogatottság növelés
Oldal: Munkahely.
JÓL JÖVEDELMEZŐ INTERNETES TÁVMUNKÁK ÉS SZTÁROK,HÍREK!! - © 2008 - 2024 - gyorgyik.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »