Neked milyen álmaid állása? Ha már gondolkoztál ezen a kérdésen, akkor itt van pár amit meg is valósítottak. Minden adott ami kell, érdekes emberek, az álomszerű környezet, és természetesen a hozzá járó álomfizetés!
Próbáld meg elképzelni milyen lehet álmaid állása, hunyd le a szemed és képzeld magad elé! Egzotikus környezet, gyönyörű tengerpart, nyüzsgő nagyváros a szubkultúrák tárháza? Megvan? Akkor szerintem valami hasonló kép lebeghet lelki szemeid előtt! A legjobb munka az, amit az ember nem csak elvégez, és a nap végén veszi a kalapját, hanem amit élvezni is tud, mivel az állása mindenkinek fontos szerepet játszik az életében, hiszen életünk harmadát a munkahelyünkön töltjük.. Ezzel viszont ha jól gondolom kevesebben vannak így mint szeretnének. Azonban annak akinek ez megadatik annak az állása nem csupán a pénzkeresésről szól, hanem egyfajta fizetett szórakozás. De lássuk a lényeget, hogy ez alatt mit is kell érteni.
Gondolom, van még, akinek rémlik Ben Southall neve. Ha mégsem, akkor talán emlékszünk még, hogy 2009-ben volt egy álláshirdetés, ami a világ legjobb állása néven futott, mégpedig Ausztráliában. A feladat nem más volt, mint a sziget felfedezése: megkeresni a legszebb helyeket, kipróbálni mindent, amit a sziget csak adhat az embernek, majd ezután leírni a tapasztalatait és élményeit egy blogban. Ben Southall volt az az angol fiatalember, aki anno elnyerte az “év állását”. Ő volt az, aki álom fizetésért (110.000 $-ért) egy álomszép villában, egy gyönyörű Ausztrália melletti szigeten végezte a hat hónapos munkáját.
Ennek folytatásaként idén, négy évvel az előző kezdeményezés után, megjött a folytatás.
A Turizmus Ausztrália elindította a 2013 “legjobb munkahely a világon” kampányát, amelyben 18-30 év közötti jelentkezőket kerestek, akik hat hónapig töltik be munkakörüket. A “legjobb munkahely a világon” akció által meghirdetett hat pozíció közül mind igen vonzó lehet.
- Vegyél részt fesztiválokon, különböző eseményeken
- Twittelj, blogolj gondolataidról, élményeidről
- Legyél Sydney középpontjában
- Kalandozz Ausztrália északi részén az Outback területen
- Ismerkedj a helyiekkel
- Fedezz fel Izgalmas helyeket, kalandokat
- Folyamatosan ellenőrizd a víz hőmérsékletét
- Őrizd a partot
- Csak lábnyomot hagyj magad után
- Kelj a kengurukkal
- Ússz a delfinekkel és az oroszlánfókákkal
- Fedezd fel a Kenguruk szigetét
- Tapasztald meg a rejtett titkokat és ossz meg új irányzatokat
- Készíts képeket az államról és a városról
- Találkozz helyi tervezőkkel, művészekkel
- Edd magad keresztül az államon
- Találd meg a legjobb ételeket, italokat
- Rántsd le a leplet a legjobb bárokról és éttermekről
-P.G.-
Már azt is mérik, mennyi időt töltenek az alkalmazottak a mosdóbanHeves ellenkezést váltott ki Norvégiában egy munkahelyi mosdószünet-figyelő rendszer, amely a mellékhelyiségekben naponta 8 percnél többet időző beosztottakról riasztást küld főnökeiknek. A regulát a DNB biztosító vezette be telefonos hívásközpontjában. A 8 perces napi kvótaszigort az alkalmazottak érdekképviseleti szervei a emberi jogok megsértésének bélyegezték és elfogadhatatlannak mondják. A vállalat közölte, hogy az újítással nem méricskélni akarják, hogy egyes dolgozók mennyi időt töltenek a mellékhelyiségekben, hanem a betelefonáló ügyfelek maradéktalan kiszolgálását biztosítani. A cég ugyanakkor hozzátette, hogy felülvizsgálja új politikáját. Norvégiában nem ez az első ilyen munkahelyi harc. Korábban egy másik vállalat toalettnaplót vezetett be, amelybe pontosan vezetniük kellett az alkalmazottaknak mellékhelyiségi dolgaik időhosszát. Egy harmadik cég elektronikus vécékulcskártyával látta el dolgozóit, hogy pontosan nyomon követhesse a kieső munkaidőt - emlékeztetett a The Daily Telegraph című brit lap.
|
"Mindent megér az emberek elképedt arca, amikor megkérdik tőlem, hogy mivel keresem a kenyerem, én meg megmondom" - idézte a Stone-t a brit Metro újság.
A tetemes kalóriabevitel ellenére a csokikóstoló nő nem kövér, mivel a cég fejlesztési menedzsereként elég bokrosak teendői és sok gyaloglással járnak: minden nap kilométereket kutyagol a hatalmas üzemekben, ráadásul az év csokicsúcsszezonjaiban - például karácsony előtt - a cég minden embere részt vesz a kiszállításokban és a rakodásban.
|
Ha egy szép napon az euró annyit sem ér majd, mint a papír, amelyre nyomtatták, Raphael Fellmert ez sem fogja izgatni: ő már ma is jól megél pénz nélkül.
A világméretű pénzügyi válság, a megtakarításokért érzett aggodalom nem foglalkoztatja a 28 éves fiatalembert. Szerinte az emberiségnek le kellene mondania a pénzről.
Konténerből élelmiszer
A Berlin melletti Kleinmachnow-ban élő Fellmer a vezetője egy pénz nélküli életet propagáló mozgalomnak, amely egyre népszerűbb. Tagjai úgynevezett konténerekből fedezik élelmiszer-szükségleteiket: szeméttároló edényekből "halásszák ki" az eldobott élelmet, elsősorban bioüzletek hulladékára utaznak. Az interneten már fórumok jöttek létre, amelyeken keresztül a résztvevők tanácsokat adnak egymásnak a "halászással" járó egészségi kockázatokról, a megfelelő védőfelszerelésről. Még recepteket is cserélnek egymás között.
Jogi szempontból az idegen kukákban való turkálás lopásnak minősülhet Németországban. Fellmer szerint viszont ő és társai "megmentik" a kidobott élelem egy részét. A romlottnak nyilvánított és megsemmisítésre ítélt élelmiszerekből nemcsak magát, de barátnőjét és öthónapos kislányát is élelmezni tudja.
Mai "zsákmányszerző" körútján Fellmer gazdag termést takarított be: zöldségfélék, joghurt, tofu, kávé. Az utóbbi még eredeti csomagolásban van. A címke tanúsága szerint csak pár nappal járt le a szavatossági ideje. "Ezt a szemétbe dobni arculcsapása azoknak az embereknek, akik naphosszat fáradoztak a kávé szüretelése, szárítása és csomagolása érdekében" - mondja Fellmer.
A pénz nélküli élet aktivistái egy lépéssel előtte járnak az occupy mozgalomnak. Nem érik be azzal, hogy a bankok székházai előtt táborozva tiltakozzanak a tőkés rendszer ellen. Ők bojkottálják a rendszert, mégpedig azzal, hogy lemondanak "üzemanyagáról", a pénzről. Pedig Fellmer nem szorul rá arra, hogy hulladékból éljen. Diplomás családból származik, Berlin előkelő, zöldövezeti kerületében, Zehlendorfban nőtt fel. Apja építész, anyja művészeti terapeuta. Európával foglalkozó tanulmányait a fiatalember a hágai egyetemen végezte.
Fizetés helyett inkább eszményeiért akar dolgozni. Lankadatlanul járja Németországot, előadásokat tartva sajátos életmódjáról. Autóba csak akkor ül, ha stoppol. "Nálunk a legtöbb autóban úgyis mindig csak egy ember ül" - mondja. Különc életmódjának bírálói viszont gyakran lejmolónak nevezik őt.
Megmenti a világot
Pedig nem kevesebbet akar, mint megmenteni a világot. "A tét a Föld erőforrásainak a sorsa: víz, energia, tiszta levegő. A tengereket túlhalásszák, a talajt kilúgozzák - ugyanakkor ragaszkodnak a gazdasági növekedéshez, méghozzá legalább kétszámjegyű ütemben. Holott inkább zsugorodnunk kellene. Már hétmilliárdan élünk itt, de csak ez az egy Földünk van!"
Januárban a 800 kilométerre fekvő Freiburgba utazott, hogy egy ottani Waldorf-iskola meghívására ismertesse életmódját a diákokkal. A felső tagozatos tanárok értekezlete "pedagógiai ajándéknak" minősítette Fellmer előadását. "Raphael képes volt megértetni a gyerekekkel, hogy - akár elfogadják az életvitelét, akár nem - az ember igenis élhet a maga eszményei szerint" - idézte fel a látogatást Hans Hubert Schwizler osztályfőnök.
Teljesen lemondani a német szociális ellátó rendszerről azért Fellmer sem tud. Gyermekükért érzett aggodalomból a család tagja a törvényes betegbiztosító pénztárnak. Ennek járulékát az államtól kapott családi pótlékból fizetik.